Kryptonim Riese
Tajemnicze Podziemne Miasto Osówka
Typ obiektu : udostępniona trasa turystyczna
Powiat (gmina) : wałbrzyski (gm. Głuszyca)
Wejście do jednego z szybów w Osówce

Sztolnie pod Osówką to drugi co do wielkości podziemny projekt niewiadomego przeznaczenia w Górach Sowich. Udostępnione dla ruchu turystycznego Podziemne Tajemnicze Miasto Osówka zaprasza wszystkich do zwiedzania 1,5 km trasy podziemnej.

Część podziemna jest zwiedzana wraz z przewodnikiem i trwa ok 1h. Istnieje również rozbudowana część naziemna kompleksu, którą można zwiedzać samodzielnie.

Kompleks Osówka, oprócz niezapomnianych wrażeń wiele metrów pod ziemią zapewnia biesiady, pikniki, koncerty i noclegi. Zimą organizowane są kuligi, a latem przejażdżki brzyczką i jazda konno. Trasa czynna jest codziennie za wyjątkiem kilku świąt, w sezonie od kwietnia do września : 10.00 - 18.00, od października do marca : 10.00 - 16.00. Ceny biletów to 9 zł za normalny i 7 zł za ulgowy.

Dojazd do "podziemnego miasta" jest bardzo dobrze oznakowany. Ze Świdnicy, kierujemy się na Jugowice, a następnie na Głuszycę. W Głuszycy skręcamy w lewo, zgodnie ze znakiem na Kolce / Sierpnice. Dalej już tylko prosto...

Biuro Informacji Turystycznej
58-340 Głuszyca, ul. Grunwaldzka 20
tel. 074 / 845 62 20, fax. 074 / 845 63 32
http://www.osowka.pl, biuro@osowka.pl
Zobacz także
Podziemne Fabryki Walimia Zamek Grodno Jezioro Bystrzyckie Jedlina Zdrój
Podziemne Fabryki
Walimia
(3 km)
Zamek Grodno
(12 km)
Jezioro Bystrzyckie
(12 km)
Jedlina Zdrój
(9 km)
Projekt i wykonanie : Serwis Turystyczny Dolnego Śląska, wszelkie prawa zastrzeżone, info : info@dolnyslask.org