Miejscowości
Międzygórze
Status : wieś
Powiat (gmina) : kłodzki (gm. Bystrzyca Kłodzka)

Międzygórze to niewielka wieś położona u podnóża Śnieżnika, w dolinie Wilczki. Jest sporym ośrodkiem turystyczno - wypoczynkowym, zarówno zimą jak i latem. Na turystów czeka wiele atrakcji, z czego najciekawszą stanowi Ogród Bajek - odwiedzany nie tylko przez dzieci. Założony został po I wojnie światowej, na powierzchni 0,25 ha można spacerować wśród miniaturowych domków i postaci z dziecięcych bajek. Spotkamy tutaj m.in. Koziołka Matołka czy Babę Jagę, a wszystkie postacie wykonane są z drewna.

Zabytkowa zabudowa Międzygórza, stanowi połączenie stylów szwajcarskich i norweskich. Oprócz ciekawych pensjonatów i domów wczasowych, na uwagę zasługuje kościół św. Józefa, wzniesiony w 1740 r. o barokowym wyposażeniu wnętrza oraz kościół Matki Boskiej Śnieżnej - najwyżej położone sanktuarium maryjne w Polsce (847 m n.p.m.).

Nielada atrakcją jest również malowniczy wodospad Wilczki o wysokości ok. 25 m., jeden z największych w Sudetach oraz zbiornik retencyjny na Wilczce powstały w wyniku budowy zapory w 1910 r.

Miejscowości w okolicy
Bystrzyca Kłodzka
Bystrzyca Kłodzka
(12,5 km)
Lądek Zdrój
(17 km)
Zobacz także
Śnieżnicki Park Krajobrazowy
Śnieżnicki Park
Krajobrazowy
Kotlina Kłodzka
(3 km)
Projekt i wykonanie : Serwis Turystyczny Dolnego Śląska, wszelkie prawa zastrzeżone, info : info@dolnyslask.org