Miejscowości
Lądek Zdrój
Status : miasto uzdrowiskowe
Powiat (gmina) : kłodzki (gm. Lądek Zdrój)
Liczba mieszkańców : ok. 6300

Lądek Zdrój to kolejna miejscowość o bogatych walorach leczniczych, leżąca pomiędzy Górami Złotymi, a Masywem Śnieżnika. Pierwsze informacje o lądeckich źródłach uzdrowiskowych pochodzą z 1325 r., a pierwsza wzmianka o Lądku Zdroju na prawach miejskich z 1337 r.

Lecznicze własności tego miejsca są wskazane dla ludzi z problemami układu krążenia, narządów ruchu i reumatyzmem oraz chorób skórnych. Klimat Lądka Zdroju określany jest jako silnie bodźcowy, występuje tu aż siedem źródeł wód leczniczych, każde różniące się od siebie składem chemicznym.

Najbardziej znane źródło, a zarazem uzdrowisko to Zakład Przyrodoleczniczy "Wojciech" powstały w 1678 r. na planie koła, kolejne - źródło "św. Jerzy" wraz z kolejnym zakładem pochodzącym z XIX w. Na uwagę zasługuje również kaplica zdrojowa o bogatym, barokowym wystroju wnętrz, rynek wraz z ratuszem i barokowo - renesansowymi kamienicami, most św. Jana Nepomucena nad Białą Lądecką wybudowany w 1565 r., oraz kościół Narodzenia NMP wzniesiony w latach 1688 - 1692.

Polecamy także hotele Lądek Zdrój, pensjonaty Lądek Zdrój i agoturystyka Lądek Zdrój.

Miejscowości w okolicy
Kłodzko Złoty Stok Bystrzyca Kłodzka
Kłodzko
(23 km)
Złoty Stok
(13 km)
Międzygórze
(14 km)
Bystrzyca Kłodzka
(23 km)
Zobacz także
Śnieżnicki Park Krajobrazowy
Kotlina Kłodzka Śnieżnicki Park
Krajobrazowy
 
Projekt i wykonanie : Serwis Turystyczny Dolnego Śląska, wszelkie prawa zastrzeżone, info : info@dolnyslask.org
Hotele Lądek Zdrój, noclegi, pensjonaty w Lądku Zdrój